Ako zosilniť podnikanie v sieťovom marketingu

podnikanie v sieťovom marketingu

30. januára 2020

Ako zosilniť Podnikanie v Sieťovom Marketingu?

Chceli by ste zvýšiť intenzitu a taktiež zosilniť Vaše podnikanie v sieťovom marketingu? V tomto príspevku Vám je to umožnené pridaním piatich veľmi jednoduchých tipov do svojej každodennej rutiny?

Dobre, poďme začať ..

V tomto článku, ako zosilniť podnikanie v sieťovom marketingu, sa naučíte veľmi jednoduchým spôsobom, ako sa môžete označiť a umiestniť ako odborník alebo expert, naučíte sa o vzdelávacom obsahu a čo to vlastne znamená, a tiež ako zvýšiť u ľudí zvedavosť namiesto odporu.

Takže ideme  na to…

1. Vždy Poskytnite Hodnotu Hneď na Začiatku!

podnikanie v sieťovom marketingu

Ako prvý krok či už je to v priamom kontakte, po telefóne alebo online ( webinar, facebook live, skype, atď…) vžy poskytnite nejakú hodnotu ktorá bude prínosom pre tú osobu s ktorou komunikujete a až potom začnite hovoriť o svojej obchodné príležitosti v sieťovom marketingu.

Veľa ľudí v tomto odvetví si myslí že správna cesta ako zosilniť podnikanie v sieťovom marketingu je od rána do večera spamovať ľudí cez všetky platformy celého sveta ktoré sú dnes k dispozícii. Týmto spôsobom sa im snažia zdielať a podhadzovať svoju obchodnú príležitosť vo svojej oblasti. Namiesto toho, by sa mali na začiatku sústrediť a zamerať na vytváranie predaja a potenciálnych zákazníkov a potom sa s nimi skontaktovali.

Poskytnite najskôr nejakú hodbotu pomocou vzdelávania ľudí. Nemusí to byť hneď o sieťovom marketingu.

Mnoho ľudí bloguje alebo zdieľa hodnotu o svojom produkte alebo službe pomocou sociálnych sietí, potom sa s nimi spojí a až potom k nimi zdieľajú všetky ostatné hodnoty o svojej obchodnej príležitosti. Druhá vec je tá že nemusíte hneď zapísať alebo vtiahnuť do svojho podnikania v sieťovom marketingu všetkých lídrov aj keď to by bolo naozaj ideálne :), svoje impérium si môžete vybudovať aj tak že začnete svojim produktom.

Zamyslite sa nad tým, kto by bol podľa Vás lepšie publikum pre vašu obchodnú príležitosť v sieťovom marketingu, o ktorej by ste mohli hovoriť napríklad, ak ste v oblasti zdravia a wellness? Bol by to úspešný podnikateľ alebo budovateľ inej MLM firmy alebo niekto, kto má skutočne rád zdravie a wellness?

Ľudia, ktorí sa snažia schudnúť, pravdepodobne už prehľadali internet a majú naštudované strašne veľa o chudnutí a určite sa lepšie prispôsobia  súvisiacej informácii Vášho produktu, ktorej hodnoty zdieľate.

Takže na rýchle zopakovanie ak poskytnete hodnotu ako prvú, pritiahnete k vám viac ľudí ako zákazníkov cez Váš produkt a nakoniec aj k Vášmu podnikaniu.

2. Propagujte Svoje Podnikanie v Sieťovom Marketingu Vzdelávacím Obsahom

podnikanie v sieťovom marketingu

Druhý tip ako zosilniť podnikanie v sieťovom marketingu je pomocou vzdelávacieho obsahu. Ak si nie ste istí, o čo sa chcete podeliť alebo o čom hovoriť vo svojej obchodnej sieťovej obchodnej príležitosti, použite metódu „ILT“. Čo znamená, “ Invest, Learn and Teach” a po našom: Investuj, Nauč sa to a Nauč to iných.

Túto metódu som sa ja osobne naučil od osoby menom Ray Higdon, jedného z najlepších mentorov v marketingu a musím povedať, že som veľmi  vďačný, že som sa s ním niekoľko krát osobne stretol, a že som mohol byť aj súčasťou jeho mentorship programu.

Som naozaj vďačný za všetko, čo som sa od neho naučil, a za hodnoty, ktoré každý deň poskytuje ľuďom po celom svete.

Vráťme sa však k tomuto článku …

ILT – Investuj, Nauč sa to a Nauč to aj ostatných znamená, že investujete buď svoj čas alebo peniaze, alebo oboje do nejakého školiaceho kurzu, knihy, navštívite webinár, navštívite nejaký event atď…

Potom z toho čo sa na týchto rôznych udalostiach naučíte si urobíte podrobné poznámky a potom tieto vedomosti prenesiete do Vášho podnikania. Naučíte to ľudí vo Vašom tíme alebo všetkých ostatných ktorí v takomto už Vašom školení budú vidieť hodnotu. Budete zdieľat a učiť ostatných, čo ste sa naučili. To je vlastne presne to, čo práve teraz robím v tomto blogu a tiež v mojom videu. Mimochodom ak by ste chceli nahliadnuť do detailnejších kurzov a školení ktoré pomáhajú ľuďom v priamom predaji a domácom podnikaní získať viac klientov na dennej báze môžete tak urobiť a úplne zdarma.

ILT metóda je naozaj jeden z dôležitých tipov ako zosilniť podnikanie v sieťovom marketingu. Ktokoľvek to môže urobiť, ale nie veľa ľudí to tak robí.

Keď tak urobíte Vy vo svojom podnikaní, keď budete zdieľať to čo ste sa naučili a učíť tak aj ostatných ostatných, budete veľmi jedinečný, špeciálny a odlišný od všetkých ostatných sieťových marketérov.

Veľa podnikateľov, sieťových marketérov, obchodníkov a vedúcich spoločností investuje svoj čas a peniaze do školení, kurzov, kníh a podobne. Naučia sa tam veľa hodnotných informácií ale nikdy nezdieľajú to čo sa naučili a nikdy tak neučia ani iných.

Je to ako keď Vám niekto zaplatí šekom za Vašu službu ale Vy si ten šek nikdy nevložíte do svojej banky.

Učte sa a učte aj ostatných to čo sa naučíte. Môže to byť o čomkoľvek, môže to byť o produkte, o službe, naozaj čokoľvek čo chcete, o čomkoľvek učíte alebo zdieľate s ľuďmi vždy takto pre nich poskytujete hodnotu a ste pre nich výnimočný, stojíte mimo davu, pretože to robí len málo ľudí.

Použitím ILT metódy a neustálom opakovaní tohto návyku by ste mali byť nielen o krok bližšie ako zosilniť podnikanie v sieťovom marketingu ale taktiež aj prilákať nových potenciálnych zákazníkov ako aj rozšíriť okruh Vašich spokojných dlhodobých klientov.

3. Spojte Sa so Svojimi Potenciálnymi Zákazníkmi.

podnikanie v sieťovom marketingu

Teraz, keď máte nejaké kontakty, spojte sa s týmito kontaktmi ale pamätajte, keď sa spájate s týmito ľuďmi, neskúšajte im okamžite nenápadne podsunúť niečo o Vašom podnikaní. Veľmi jednoduchý spôsob, ako osloviť svojich potenciálnych zákazníkov a nadviazať kontakt s nimi, je takýto:

Videl som, že ste navštívili môju webovú stránku, ako Vám môžem čo najlepšie pomôcť?

Toto je len príklad, ale mohlo by to byť čokoľvek v súlade s týmito riadkami. Komentovali ste môj príspevok. Čítali ste môj e-mail alebo text, dali ste mi like na noje FB stránke atď…

Buďte úprimní a pýtajte sa, ako Vám môžem čo najlepšie pomôcť. Týmto spôsobom sa odlíšite od ostatných.

Mnohí ľudia sa snažia okamžite podsunúť  príležitosť pre svoje podnikanie v sieťovom marketingu a tento prístup podľa môjho názoru nie je príliš sexy 🙂 a tiež to takýto spôsob úplne najlepšie nefunguje.

Ľudia s ktorými práve komunikujete môžu byť veľmi spokojní so svojou spoločnosťou, v ktorej práve teraz sú. Môžu iba hľadať jeden ďalší tip, ktorý by ste mohli náhodou poznať alebo mať, a Vy im možno pomôžete. S  prístupom, ako Vám môžem čo najlepšie pomôcť im môžete ponúknuť nejaké školenie alebo nejaký pridružený produkt, ktorý môže ľuďom skutočne pomôcť v tom, čo práve hľadajú.

4. Zvedavosť vs Odpor

podnikanie v sieťovom marketingu

Naučte sa, ako zvýšiť zvedavosť a nie odpor. Ak sa naučíte, ako zvýšiť zvedavosť namiesto odporu, uspejete!

Čo presne je odpor? Odpor je, keď do Vás niekto veľmi tlačí. Odpor je keď niekto hovorí o názve spoločnosti pre ktorú je distribútorom alebo marketérom neustále a za všetkých okolností. Odpor je keď niekto neustále zverejňuje link na stránku kde sa ľudia môžu zaregistrovať na sociálnych médiách, taktiež je často extrémne nabudený a hovorí, že Vám ukáže ako môžete zarobiť 10 000 dolárov v nasledujúcich 30 minútach. To je odpor.

Namiesto toho sa môžete pokúsiť rozpoznať niekoho alebo niečo vo Vašom podnikaní bez toho, aby ste uviedli názov spoločnosti.

Môžete tiež vzdelávať ľudí a popritom zdielať napríklad jeden z benefitov Vášho produktu a to všetko bez spomenutia akéhokoľvek mena.  Snažte sa ľudí takýmto spôsobom  vzdelávať. Ak ste napríklad v odvetví zdravia a welness hovorte o 7 potravinách, ktorým by ste sa mali vyhnúť. Hovorte o 4 sladidlách z ktorých rýchlo priberiete, hovorte o 3 základných cvičeniach pre získanie tehličiek na bruchu.

Vzdelávajte takýmto spôsobom zvyšujte zvedavosť namiesto odporu.

5.Branding – Vytvorte si Svoju Vlastnú Značku

podnikanie v sieťovom marketingu

Toto je veľmi dôležité z dvoch dôvodov:

1.Mnohí ľudia na tomto kroku uviaznu a musím sa priznať ja som bol jedným z nich. Z tohto dôvodu som bol uviaznutý na dlhý dobu a nevedel som sa posunúť.

Mnoho ľudí povie: Ako sa môžem prezentovať ako odborník a expert a poskytnúť hodnotu, ak som ešte nič neurobil?

Znamená to, že v mojej spoločnosti nemám najlepšie zárobky, zatiaľ nemám veľký tím atď.

Poviem Vám že ja som sa cítil presne tak isto … ale teraz Vám niečo poviem a zároveň Vás trochu vyzývam …

Vy ste odborník a expert! Investovali ste čas alebo peniaze do kníh, webinárov, školiacich kurzov, podujatí, práve čítate tento blog a sledujete toto video. Už o tomto všetkom máte určité vedomosti takže ste odborník pre určitú skupinu ľudí a dám Vám ešte jeden príklad. Toto je trochu divné, ale chcem tu na niečo poukázať …

Povedzme, že sa topíte v jazere a kričíte o pomoc a želáte si aby niekto, hocikto kráčal okolo, aby Vás moholzachránil. Zrazu sa niekto objaví, počuje Váš hlas a je ochotný Vám pomôcť.

V tom presnom momente požiadali by ste túto osobu aby Vám ukázal svoj životopis aby ste zistili či je dostatočne kvalifikovaný nato aby Vás mohol zachrániť?

Samozrejme, že nie. Ste veľmi radi, že Vás niekto v tom okamihu zachráni. Nemám pravdu? Áno ja viem… Presne tak.

Je to rovnaké … ľudia hľadajú niečo každý deň a potrebujú pomoc. V tom okamihu ste odborníkom a expert a Vy im môžete pomôcť s ich bolesťou a frustráciou.

Preto sa nezakrývajte a nebuďte zaseknutý v tomto pocite ako sa prezentovať. Odteraz ste odborníkom a expertom v poriadku? Dobre …

2. Nemusíte rozumieť vôbec technológii, nemusíte mať dokonalú krásnu webstránku ani FB fanúšikovskú stránku, blog alebo logo. Na začiatku nemusíte a nepotrebujete mať nič z toho.

Hlavná vec je, akú veľkú hodnotu môžete poskytnúť? Akú hodnotu skutočne prinesiete na trh? Nenechajte sa ohromiť vecami a informáciami, že musíte minúť veľa peňazí na tvorbu Vašej webovej stránky, profesionálnych fotografiách, logu alebo čomkoľvek inom …

Stále môžete poskytnúť hodnotu mnohými inými spôsobmi pomocou „ILT“ pamätáte?

Investujte sami do seba, naučte sa a učte iných. Môžete začať hneď teraz so svojimi členmi tímu vo Vašom podnikaní alebo Vašimi potenciálnymi zákazníkmi a keď budete robiť opakovane znovu a znovu prinášať hodnotu ma trh, výsledky prídu…

Nižšie uvedené video objasní aj týchto 5 marketingových tipov, ktoré vám pomôžu zvýšiť obchodné príležitosti v sieťovom marketingu.

Získali ste z toho hodnotu? Ak áno, skutočne by som si to vážil, keby ste sa vyjadrili a zdieľali na Facebooku

Ďakujeme že zdielate wink

Možno sa Vám bude tiež páčiť…

Ideálny Zákazník

Ideálny Zákazník

Ideálny ZákazníkOtázka na dnes znie či vlastne poznáte kto je Váš ideálny zákazník. Dnešný príspevok zahŕňa poznámky s...