24 Stránok Kde Si Môžete Stiahnuť Obrázky Zdarma

obrázky zdarma

9. apríla 2020

Ako získať obrázky zdarma a môcť ich použiť pre svoje účely?

V dnešnej dobe vizualizácia a jej obsah je jeden z najdôležtejších vo svete online marketingu a jeho cieľom je upútať pozornosť čitateľa a zdržať ho čo najdlhšie na našich webových stránkach.

Vedci a psychológovia po celom svete zistili že vizuálny obsah spracujeme oveľa rýchlejšie ako text a podľa ich prieskumov viac ako 93% informácií vstupuje do mozgu vizuálne.

obrázky zdarma

Takže pre Váš kvalitný marketing budete na Vašich web stránkach ale aj sociálnych sietiach potrebovať tie naozaj NAJ fotky, obrázky a grafiky.

Ako však získať tieto obrázky a potom ich môcť aj použiť zdarma pre naše potreby bez toho aby sme sa dopustili trestného činu? Dnes vieme že si nemôzeme stiahnuť z internetu čokoľvek čo chceme a potom použiť pre naše potreby lebo práva majiteľa sú chránené nemuselo by sa nám to vyplatiť. Aj toto je jeden z dôvodov prečo poskytujeme tento príspevok, ktorý by Vám mohol pomôcť pri Vašom rozhodovaní.

Koľkokrát denne surfujete cez Facebook alebo Instagram a vidíte tie úžasné textové alebo inšpiračné obrázky?

obrázky zdarma

Zaujímalo vás niekedy, odkiaľ všetky tieto obrázky a grafiky pochádzajú a ako aj Vy môžete získať podobné obrázky zdarma?

Rovnaký štýl grafiky si môžete ľahko vytvoriť aj Vy pomocou takýchto bezplatných obrázkov alebo obrázkov bez autorských práv z nižšie uvedených web stránok a vôbec nemusíte nikomu nič zaplatiť.

Všetky zdroje pre tieto obrázky by sme mohli rozdeliť do niekoľkých kategórií. Veľká väčšina týchto stránok sú v anglickej verzii tak pri každej sa pokúsime stručne priblížiť postup ako si stiahnuť brázok alebo fotku.

Keď si budete overovať licenciu budete hľadať symbol alebo nulové logo CC0.

Niektoré obrázky a fotky budú úplne bezplatné a môžete si ich hneď priamo stiahnuť do Vášho PC, iné zase budú vyžadovať aby ste si vytvorili bezplatný účet a tak získali prístup ku ich stiahnutiu.

Niektoré stránky môžu poprosiť aby ste zdielali ich web stránky cez sociálne médiá ale väčšinou je to na dobrovoľnej báze. Samozrejme je vždy pekné zdielať niečo čo sa Vám raz páčilo a prinieslo to určitú hodnotu ale nikto z tých zdrojov čo sme vybrali Vám to nebude dávať príkazom.

Ako hľadať obrázky zdarma?

Ak hľadáte médiá bez licenčných poplatkov, hľadajte nulové logo CC0 alebo Creative Commons Zero, ktoré Vám tiež ukážeme bude vizuálne znázornené v nižšie uvedených riadkoch.

Vybrali sme pre Vás 24 rôznych webov, z ktorých môžete získať rôzne fotky, obrázky a grafiky, na ktoré sa vzťahuje licencia Creative Commons Zero alebo podobné, čo znamená, že môžete kopírovať, upravovať a používať akékoľvek fotografie úplne zdarma, ktoré nájdete, a to aj na komerčné účely, bez toho, aby ste museli požiadať o povolenie alebo uviesť zdroj.

Predtým než začneme – čo treba vedieť?

Pred použitím stránok pre obrázky zdarma si uvedomte tieto podmienky:
Nasledujúce pojmy sa objavia často, keď diskutujeme o bezplatných zdrojoch obrázkov. Prečítajte si zmluvné podmienky jednotlivých stránok, ktoré vyskúšate, aby ste presne vedeli, kedy a aký typ pripisovania sa vyžaduje.

Čo je to Creative Commons?
Creative Commons je nezisková organizácia, ktorá umožňuje zdieľanie a využitie tvorivosti a znalostí prostredníctvom bezplatných právnych nástrojov. Existujú rôzne typy licencií Creative Commons, ktoré sa pohybujú od povolenia ľubovoľného typu použitia bez uvedenia zdroja až po povolenie iba určitého použitia a bez zmien.

Čo je public domain?
Verejné diela sú diela, ktorých autorské práva vypršali, prepadli alebo sú nepoužiteľné. Nájsť niečo na internete neznamená, že je to voľné dielo.

Čo znamená pojem bez licenčných poplatkov?
Obrázky bez licenčných poplatkov nie sú nevyhnutne zdarma. Vo väčšine prípadov budete musieť za získanie práv na použitie obrázka zaplatiť jednorazový poplatok. Potom ho môžete použiť toľkokrát, koľkokrát chcete. „Bezplatné“ v prípade „bez licenčných poplatkov“ znamená iba to, že nemusíte platiť licenčné poplatky vlastníkovi obrázka zakaždým, keď ho použijete.

VYHLÁSENIE – Aj keď sme vyhľadali a snažili sa tak ponúknuť zdroje pre obrázky bez autorských práv, pred stiahnutím obrázkov Vám odporúčame aby ste si znovu skontrolovali licenciu. Ochrana autorských práv sa na týchto stránkach od zverejnenia tohto príspevku mohla zmeniť. Nie sme zodpovední za žiadne obrázky, ktoré si stiahnete a použijete.

Tu je zoznam web stránok kde môžete získať fotografie a obrázky zdarma pre vytvorenie profesionálne vyzerajúcich príspevkov alebo príbehov na Vašich weboch alebo sociálnych sietiach.

1. Canva

Toto je stránka ktorú používame veľmi často a nájdete ju na canva.com kde si môžete vytvoriť veľmi jednoducho svoj vlastný účet úplne zdarma a tak začať so svojimi budúcimi projektami. Tu nájdete úplne všetko pre ktorýkoľvek projekt na svete. Od vizitiek cez sociálne média až po prezentácie a webove stránky a samozrejme veľké množstvo bezplatných imidžov. Ak potrebujete pomôcť s touto platformou, dajte nám vedieť. Veľmi radi pomôžeme.

 

obrázky zdarma

2. Pixabay

Túto stránku nájdete na pixabay.com kde si môžete overiť či obrázky z tejto stránky sú vhodné pre Váš projekt.

 

obrázky zdarma

3.Gratisography

Jedna z mojich obľúbených stránok a nájdete ju na gratisography.com a môžete si všimnúť neuveriteľnú vynaliezavosť osobného vzhľadu u ľudí.

 

obrázky zdarma

4.Flickr

Na tejto stránke získate obrázky každého druhu a z každého odvetvia a nájdete ju na flickr.com.

 

obrázky zdarma

5.Foodiesfeed

Na tejto stránke nájdete veľa fotiek z oblasti gastronómie ale aj dosť reklám tak sa nenechajte odradiť keď si budete chcieť niečo stiahnuť. Mimochodom je to úplne zdarma 🙂 a túto stránku nájdete na foodiesfeed.com.

 

obrázky zdarma

6.Wallpapers

Na tejto stránke nájdete všetky pozadia aké len chcete a môžete ju navštíviť na wallpapers.io

 

obrázky zdarma

7.Startup Stock Photos

Túto stránku nájdete na startupstockphotos.com a je výborná pre rôzne druhy podnikania v začiatkoch.

 

obrázky zdarma

8.Pexels

Obrázky každého druhu a môžete ju  navštíviť na pexels.com

 

obrázky zdarma

9.Picography

Túto stránku môžete navštíviť na picography.co a nájdete tu veľkú kolekciu abstraktných obrázkov.

 

obrázky zdarma

10.Kaboom Pics

Túto stránku môžete navštíviť na kaboompics.com a nájdete tu veľa fotografií každého druhu.

 

Obrázky zdarma

11.Unsplash

Z každého rožku trošku. Túto stránku nájdete na unsplash.com

 

obrázky zdarma

12.Magdeleine

Fotky pre Vašu vlastnú inšpiráciu a obrázky zdarma nájdete na magdeleine.co

 

obrázky zdarma

13.Skitter Photo

Traja ľudia z Holandska zdieľajú nádherné fotky. Stránku môžete navštíviť na skitterphoto.com

 

obrázky zdarma

14.Barn Images

Obrázky pre každého aj na tejto stránke. Nájdite tie, ktoré potrebujete na barnimages.com

 

obrázky zdarma

15.PicJumbo

Rôzne veľkosti obrázkov s prosbou o poďakovanie zdielaním linky tejto stránky. Môžete ju navštíviť na picjumbo.com

 

obrázky zdarma

16.Life of Pix

Stránka na ktorej si veľmi jednoducho stiahnete presne to čo potrebujete. Nájdete ju na lifeofpix.com a samozrejme ak sa Vám to tu bude páčiť môžete zdielať ich prácu ďalej.

 

17.Negative Space

Výborná stránka kde je všetko zadarmo. Môžete si ju pozrieť na negativespace.co

 

18.Free Digital Photos

Všetky fotky na tejto stránke úplne zadarmo s možnosťou kúpy tej istej fotky alebo obrázku vo väčšom formáte. Môžete ju navštíviť na freedigitalphotos.net

 

19.Split Shire

Vynikajúca stránka kde sú všetky fotky a grafiky zdarma. Pomáhajú všetkým ktorí chcú vytvoriť nádherné stránky a sociálne médiá a môžete ju nájsť na spltshire.com 

 

20.Stok Pic

Super fotky z každej kategórie a túto stránku navštívite na stokpic.com

 

21.Free Nature Stock

Nádherné fotky ale aj videá z prírody pre Vaše potreby a nájdete ju na freenaturestock.com

 

22.Good Free Photos

Viac ako 27 tisíc fotiek úplne zdarma pre Vaše potreby. Túto stránku môžete navštíviť na goodfreephotos.com

 

23.Designers Pics

Nie až také množstvo obrázkov ako v predchádzajúcej stránke ale pekná galéria rôznych kategórií a to všetko vo vysokom rozlíšení. Táto webka je dostupná na designerspics.com

 

24.Realistics Shots

Pekná galéria fotiek z reálneho života je dostupná na realisticshots.com

 

Tak tu to máte. 24 web stránok ktoré aj Vy môžete okamžite použiť pre Vaše podnikanie pri tvorení stránok, príspevkov alebo odkazov na sociálnych sietiach.

Dúfame že sme Vám trochu pomohli a pamätajte…

Ak chcete prilákať viac zákazníkov k Vašim dverám a budete niečo potrebovať s ohľadom na tvorbu webových stránok, spravovanie sociálnych sietí a ich nastavenie alebo čokoľvek iné z marketingového sveta, kontaktujte nás.

Vždy sme tu pre Vás!

Radi pomôžeme a tiež máme bezkonkurenčné ceny úplne bez rizika ak nás necháte spolupracovať s Vami na Vašich budúcich projektoch.

Ďakujeme že zdielate wink

Možno sa Vám bude tiež páčiť…

Ideálny Zákazník

Ideálny Zákazník

Ideálny ZákazníkOtázka na dnes znie či vlastne poznáte kto je Váš ideálny zákazník. Dnešný príspevok zahŕňa poznámky s...