Dva jednoduché spôsoby ako zvýšiť predaj v podnikaní

2 ako zvýšiť predaj v podnikaní

12. marca 2020

Ako zvýšiť predaj v podnikaní a prilákať viac potenciálnych zákazníkov k Vašim dverám?

Koľko ľudí poznáte a nielen majiteľov firiem, ale vlastne aj tých čo pdnikajú z domu alebo ľudí v priamom predaji ktorí by chceli zvýšiť svoje tržby, ale sú uviaznutí a nevedia čo majú robiť aby to dokázali?

V tomto rýchlom blogu pre Dva jednoduché spôsoby, ako zvýšiť predaj v podnikaní sa naučíte, ako zistiť, kto je vašim dokonalým publikom a ako mu predať viac bez akýchkoľvek skriptov alebo mágie …

Je veľa rôznych spôsobov ako zvýšiť predaj v podnikaní ale tieto dva podľa môjho názoru sú jednoducho veľmi ľahké sa ich naučiť ale zároveň sú veľmi dôležité a ja osobne odporúčam si prečítať tento článok každému, kto je zaseknutý, a stále hľadá spôsoby, ako zvýšiť predaj v podnikaní vo firme alebo samozrejme aj v tom domácom.

Takže ideme nato…

1. Poznajte svoje publikum!

ako zvýšiť predaj v podnikaní

Jednou z najdôležitejších vecí pri marketingu vášho podnikania je to, že presne viete, kto je vaše publikum. Kto je táto konkrétna osoba na tomto konkrétnom trhu, ktorý už hľadá a chce presne to, čo Vy máte a ponúkate ….

Mnoho ľudí čo sa živia predajom zistilo že pre úspešné podnikanie je potrebné si vytvoriť zoznam svojich potenciálnych klientov a veľa krát pri rôznych príležitostiach ako aj školeniach bolo mnohým z nich ukázané, ako presne tento zoznam zostaviť, ale väčšina z nich stále zápasí s frustráciou, pretože presne nevedia, kto je ich publikum, a dokonca ani to, na aký trh by mali ponúkať svoje služby alebo produkty a predávať ich.

Hovorí sa, že „nemôžete predávať steak vegetariánovi“ a je to úplná pravda …

Môžete mať najúžasnejší produkt alebo ponuku na svete, ale ak sa ho pokúšate predstaviť alebo predať niekomu, koho to vôbec nezaujíma alebo ho nepotrebuje, nikdy nebudete Váš predaj neuskutočníte a bude to opozit toho ako zvýšiť predaj v podnikaní.

Keď ste v procese identifikácie svojho dokonalého publika pre Váš konkrétny produkt alebo službu, skúste sa zamerať iba na jednu osobu a úplne vypustite z hlavy tú veľkú skupinu ľudí, ktorá nakoniec bude od Vás nakupovať. Tento krok je veľmi dôležitý … je potrebné predstaviť si len jednu osobu , muž alebo žena so špecifickým menom, vekom, pracovným titulom … atď …. čo najhlbšie ako si to viete len predstaviť …

Vo svete marketingu hovoríme, že si vytvárate svoj Avatar Zákazníka. V tomto príspevku sa nebudem venovať konkrétnym podrobnostiam o tom, ako si vytvoriť avatar zákazníka, ale k čomu sa snažím dostať je to, že je potrebné poznať svoje takzvané “dokonalé publikum”.

Mimochodom, ak si nie ste istí s identifikáciou dokonalého publika, máme tu u nás jeden nie zložitý ale zato veľmi dobrý kurz a môžete sa k nemu dostať priamo tu cez našu webstránku a je úplne ZDARMA.

Nájdete ho tu a toto školenie príťažlivého marketingu Vám ukáže ako presne identifikovať dokonalé publikum a tiež, ako prilákať viac zákazníkov a zároveň ako zvýšiť predaj v podnikaní odvetia v ktorom ste práve teraz súčasťou a to všetko bez straty Vášho času a peňazí.

Poďme sa však pohnúť ďalej …

Akonáhle poznáte cieľové publikum a presne viete, komu ponúknuť váš produkt alebo službu, musíte zistiť, aké sú potreby, želania, bolesti a frustrácie vašich zákazníkov.

Čo je aj druhým bodom pre tento príspevok a to je …

2. Zistite túžby a potreby svojich zákazníkov!

ako zvýšiť predaj v podnikaní

Čítal som jednu knihu s názvom „Podnikateľ Húsenkovej Dráhy alebo “Entrepreneur Rollercoaster“ od Darrena Hardyho, ak rozumiete anglicky veľmi Vám ju odporúčam. Je to skutočne úžasná kniha, ktorá má veľkú hodnotu a určite v nej nájdete taktiež niekoľko tipov nato ako zvýšiť predaj v podnikaní. Na tomto linku Vám bude úplne zdarma poskytnutá audio a taktiež aj e-book verzia ak by ste mali záujem…ale poďme naspäť prečo som vlastne túto knihu spomenul.

V jednej časti z kapitoly ktorá sa volá „Predávaj ako John Lennon“ sa hovorí o realitnom agentovi, ktorý predával byty v luxusnej výškovej komunite v South Beach v Miami.

V tej istej firme pracovalo tristo ďalších agentov, ktorí predávali v tej istej oblasti ako on, ale John predával mnohonásobne viac ako ktorýkoľvek iný realitny agent v ich agentúre. Keď John začínal ako realitný agent, zdieľal svoju kanceláriu so štyrmi ďalšími taktiež predávajúcimi agentami a oni všetci sa poctivo striedali so zákazníkmi prichádzajúcimi do ich kancelárie ….. takže v zásade mali všetci rovnaké šance na spoluprácu a potenciálny predaj nehnuteľnosti.

Každý z ďalších štyroch agentov uzavrel obchod raz za tri až štyri mesiace, a v tej oblasti to boli naozaj veľké tržby, čo znamená, že k nim nedochádzalo každý deň … ale John Lennon, uzavrel obchod každý deň …… čiže predal tridsať domov v mesiaci, čo znamenalo, že on sám uzavrel 30 jeden milión dolárových obchodov každý mesiac. Predstavte si to…

Keď bol John požiadaný, ako je to možné, keď má každý rovnaký počet potenciálnych zákazníkov, rovnaké územie a dokonca aj rovnaké bytové jednotky a výsledky sú úplne odlišné, John povedal …

„Ja Nepredávam To Čo Predávajú Oni“, pripustil že oni všetci spolu predávajú rovnaké budovy a byty, ale John povedal: „Ja predávam vždy niečo iné každému zákazníkovi “ a zdieľal, že jedného dňa predal parkovacie miesto za 4 milióny dolárov, prístup do jacuzzi a posilovne v hodnote 2,8 milióna dolárov a šatník v hodnote 6 miliónov dolárov. a samozrejme v každej z týchto vecí bol zahrnutý aj byt v ich cene.

Takže ak chcete vedieť z tohto príkladu ako zvýšiť predaj v podnikaní, čítajte ďalej…

John vysvetlil, že v každom prípade zistil čo je pre každého klienta to najdôležitejšie, napríklad parkovacie miesto, tento kupujúci zákazník mal veľmi krásne auto ( starého veterána ) a zároveň zlú skúsenosť s predchádzajúcou budovou kde býval predtým čo sa týkalo parkovania. John strávil s týmto zákazníkom viac ako hodinu vysvetľovaním ohľadom zabezpečenia , čistoty a bezpečnosti ich podzemného parkoviska „Kupujúci nemohol napísať šek dostatočne rýchlo v plnej sume aby uzavrel obchod“ podelil sa John o svoju skúsenosť.

Pointa a hlavná myšlienka z úryvku tejto knihy je taká že ak viete klásť správne otázky, vypočuť si odpovede a čo je najdôležitejšie zistiť čo je pre Vášho zákazníka to najdôležitejšie, aké sú jeho túžby, potreby, bolesti alebo frustrácie a Vy k nemu môžete pripojiť riešenie ktoré im pomôže vo všetkom čo potrebujú, a dá im taktiež všetko čo chcú, poskytnutím tohto riešenia v čase keď má vlastne dôjsť k predaju si uvedomíte že predaj sa už uskutočnil a Váš zákazník už kúpil čokoľvek čo ste predávali, pretože ste mu poskytli hodnotu ktorú hľadal a potreboval.

To znamená, že ak zaujmete takýto postup, nájdete cestu ako zvýšiť predaj v podnikaní a uspejete!

Takže ak chcete vedieť, kto presne je vaša cieľová skupina a ako prilákať viac zákazníkov k Vašim dverám, môžete získať hneď teraz prístup úplne ZDARMA na našej stránke pre tento online marketingové školenie a ak sa rozhodnete pre postup vysvetlený v tomto článku a použijete tieto dva spôsoby ako zvýšiť predaj vo vašom podnikaní, o ktoré som sa s vami podelil, nemusíte byť ani odborníkom na predaj a mali by ste vidieť veľký skok vo svojom zisku.

Ďakujeme že zdielate wink

Možno sa Vám bude tiež páčiť…

Ideálny Zákazník

Ideálny Zákazník

Ideálny ZákazníkOtázka na dnes znie či vlastne poznáte kto je Váš ideálny zákazník. Dnešný príspevok zahŕňa poznámky s...